Екс-власника Городенківського заводу судитимуть за шахрайство

Колишнього голову ради директорів і співвласника "Мрія Агрохолдинг" Миколу Гуту 5 листопада екстрадували в Україну із Швейцарії.

Про це на своїй сторінці в Facebook написав заступник генерального прокурора України Євген Єнін, пише ЕП. Об этом сообщает novayodessa.in.ua со ссылкой на СМИ.

"Сьогодні зі Швейцарії до України передано екс-очільника одного з найбільших агрохолдингів, розшукуваного за вчинення шахрайства в особливо великих розмірах — близько 800 мільйонів гривень", — написав Єнін.

За його словами, екстрадиція ускладнювалась протидією "зацікавлених осіб" не тільки у швейцарській, а і в українській правоохоронній та судовій системах.

Як відомо, сім’я Гут була засновником селянського (фермерського) науково-виробничого господарства "Мрія", яке обробляло близько 300 тисяч гектарів земель в Тернопільській, Хмельницькій, Івано-Франківській, Чернівецькій, Львівській областях. У 2010 році агрохолдинг "Мрія" купив Городенківський цукровий завод.

Як пише Економічна правда, в січні 2015 року Микола Гута за запитом української сторони був оголошений Інтерполом в міжнародний розшук. Гуту підозрюють у заволодінні шахрайським шляхом грошей восьми іноземних інвестиційних фондів на загальну суму понад 100 млн доларів.

Агрохолдинг "Мрія" заснований в 1992 році Іваном і Клавдією Гут. Микола Гута приєднався до Групи "Мрія" у 2002 році. Групою компаній "Мрія" володіла компанія Mriya Agro Holding Plc, яка була зареєстрована на Кіпрі.

У свою чергу 80% кіпрської компанії володіла ще одна закордонна структура — HF Assets Management Limited, якою володіла сім’я Гут. Йдеться про Івана, Клавдію, та їх синів —Андрія і Миколу Гутів.

Група компаній "Мрія" потрапила в складне фінансове становище — в серпні 2014 року агрохолдинг оголосив технічний дефолт. Загальний борг компанії становив близько 1,3 мільярда доларів.

У лютому 2015 року контроль над агрохолдингом перейшов кредиторам, які обрали нове керівництво компанії.Джерело статті: “http://blitz.if.ua/news/eks-vlasnyka-gorodenkivskogo-zavodu-sudytymut-za-shahraystvo.html”

 

СМАРТ-БЛОГИ

Новости регионов