На замітку запоріжцям: відбулися зміни у процедурі отримання субсидійЗмінилися умови призначення субсидії на наступний період у травні 2019 року. Про це інформує Департамент соціального захисту населення облдержадміністрації. Об этом сообщает chernigov-grad.in.ua со ссылкой на СМИ.


Громадянам, які одержували житлову субсидію в опалювальному сезоні у грошовій формі (безготівковій чи готівковій), за умови відсутності заборгованості за житлово-комунальні послуги житлова субсидія на наступний строк призначається у готівковій формі.


Таким чином, у травні 2019 року житлова субсидія призначається без подання нових заяви і декларації.


Житлова субсидія на наступний строк призначається у готівковій формі також громадянам, які одержували субсидію у грошовій готівковій формі і у них за даними управителів, об’єднань, виконавців комунальних послуг наявна заборгованість, але які не змогли вчасно отримати житлову субсидію в АТ «Ощадбанк» у готівковій формі у зв’язку з тим, що перебували у складних життєвих обставинах, спричинених інвалідністю, віком, станом здоров’я.


Громадянам, які одержували субсидію в опалювальному сезоні і мають подавати нові заяви і декларації, за відсутності заборгованості, субсидія призначається також у грошовій готівковій формі (незалежно від того, у якій формі отримували субсидію в опалювальному сезоні).


Повторно із заявою та декларацією у травні 2019 року мають звернутися:


  • орендарі житла;
  • внутрішньо переміщені особи;
  • домогосподарства, яким субсидію було призначено не на всіх зареєстрованих осіб;
  • домогосподарства, де є непрацюючі особи працездатного віку, в яких або відсутні доходи, або вони менші мінімальної заробітної плати;
  • якщо у складі домогосподарства або у складі сім’ї члена домогосподарства відбулися зміни протягом останнього року.


Особам, які вперше звертаються за субсидією, вона призначається у грошовій безготівковій формі на підставі декларації і заяви, в якій має бути зазначено номер мобільного телефону.


Громадянам, які одержували житлову субсидію в опалювальному сезоні і у них наявна заборгованість з оплати послуг, субсидія на наступний період призначається у грошовій безготівковій формі після вирішення питання з наявною заборгованістю. Крім цього, за наявності заборгованості в окремих випадках, з урахуванням обставин, що склалися, комісія може прийняти рішення про призначення субсидії на наступний період (у грошовій безготівковій формі).


При цьому, якщо за результатами розрахунку розмір субсидії становить більше 5 тис.₴, така субсидія надається у грошовій безготівковій формі.


Надано право комісіям призначати житлову субсидію домогосподарствам:


  • які мешкають у житловому приміщенні, опалювальна площа якого перевищує 120 кв. метрів для квартири, 200 кв. метрів для індивідуального будинку, якщо у складі домогосподарства є особа з інвалідністю з ураженнями опорно-рухового апарату, яка пересувається на візках і яку забезпечено цим житловим приміщенням за рахунок державного чи місцевого бюджету;
  • якщо у складі домогосподарства або у складі сім’ї члена домогосподарства є особа, яка має заборгованість зі сплати аліментів, але вона перебуває у місцях позбавлення або обмеження волі.


У зв’язку з упровадженням грошової форми надання житлових субсидій з травня скасовано проведення перерахунків розміру житлових субсидій (у разі не надання або надання не в повному обсязі житлово-комунальних послуг, зменшення витрат на управління багатоквартирним будинком, нарахування плати за послугу з постачання теплової енергії у разі відсутності засобів обліку з урахуванням фактичної температури зовнішнього повітря), які здійснювалися за попередній період на підставі інформації надавачів послуг.


Затверджено також порядок надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі, який застосовуватиметься з 1 жовтня 2019 року.


Розрахунки суми пільг будуть проводитися в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги, тому передбачено внесення до ЄДАРП інформації про педагогічних, медичних працівників тощо у сільській місцевості, які мають право на відповідні пільги, на підставі відомостей установ і організацій, у яких вони працюють.


Передбачено дві форми надання пільг у грошовій формі: безготівкова і готівкова.


Пільги надаватимуться у грошовій безготівковій формі через АТ «Ощадбанк» аналогічно грошовій безготівковій формі надання житлових субсидій.


За заявою пільговика надання пільги можливе у готівковій формі шляхом перерахування коштів на поточний рахунок в АТ «Ощадбанк», відкритий пільговиком. Реквізити рахунка мають бути вказані у заяві.


Якщо у пільговика, який отримуватиме пільги у готівковій формі, виникне заборгованість з оплати житлово-комунальних послуг, про що орган соціального захисту населення повідомлятимуть надавачі послуг, пільга буде надаватися йому з наступного місяця у грошовій безготівковій формі.


Джерело статті: “https://forpost.media/novosti/na-zamitku-zaporizhcjam-vidbulisja-zmini-u-proceduri-otrimannja-subsidij.html”

 

СМАРТ-БЛОГИ

Новости регионов