ТОП-10 найрейтинговіших професій з високим заробітком для вступників профтехучилищ - МОН

Наразі в Україні високий рівень зарплат – в аграрному та будівельному секторах, а також у сфері обслуговування
Наразі в Україні високий рівень зарплат – в аграрному та будівельному секторах, а також у сфері обслуговування

До високо оплачуваних професій входять вишкомонтажник, електрик і шоколадник — пресслужба Об этом сообщает 36kanal.in.ua со ссылкой на СМИ.

В Україні середня зарплата фахівця з професійною освітою сьогодні становить не менше ніж 7 тис. грн на місяць, а для деяких професій – до 20 тис.₴

Про це повідомила генеральна директорка директорату професійної освіти Міністерства освіти і науки України Ірина Шумік, пише пресслужба міністерства.

Звертаючись до вступників до закладів профтехосвіти, Шумік наголосила, що у приватному секторі гарний працівник може заробляти навіть більше, ніж фахівець із вищою освітою.

«Тим, хто ще не визначився з фахом або має сумніви щодо вступу, хочу зауважити: у профтесі ви маєте можливість за 1,5–3 роки отримати прикладну професію, за якою можна заробляти непогані гроші. Українські роботодавці зацікавлені брати на роботу кваліфікованих випускників, які вміють працювати із сучасним обладнанням і розуміють особливості праці на виробництві», – сказала гендиректорка.Вона також зазначила, що вже кілька років поспіль традиційно високий рівень зарплат – в аграрному та будівельному секторах, а також у сфері обслуговування. Водночас дефіцитні професії або професії з особливими умовами праці також мають високий рівень оплати на ринку праці.

Міносвіти склало рейтинг найвисокооплачуваніших професій для випускників профтехучилищ станом на літо 2019 року.

Вишкомонтажник – середній рівень зарплати 20 тис.₴

Машиніст трубовигинальної установки пересувної – 19 тис.₴

Забійник на відбійних молотках – 17,25 тис.₴

Крановий електрик – 15 тис.₴

Лицювальник-мармурник – 15 тис.₴

Шоколадник – 15 тис.₴

Обвалювач морепродуктів – 10 тис.₴

Головний касир – 10 тис.₴

Водій тролейбуса – 9,973₴

Бісквітник – 9,387 тис.₴

Дані отримано від роботодавців, які звернулися у Службу зайнятості.
У 2018 році в Міносвіти зазначали, що на українському ринку праці для 40% спеціальностей потрібно вищу освіту, а для решти 60% – професійну або професійно-технічну.


Джерело статті: “http://glavcom.ua/country/society/top-10-nayreytingovishih-profesiy-z-visokim-zarobitkom-dlya-vstupnikiv-proftehuchilishch-mon-617154.html”

 

СМАРТ-БЛОГИ

Новости регионов