Працівникам «Укрпошти» заборонено спілкуватись зі ЗМІ – спілка поштовиків

Генеральний директор Українського державного підприємства поштового зв'язку (УДППЗ) «Укрпошта» Ігор Смілянський заборонив керівному складу державного підприємства спілкуватися із засобами масової інформації без його дозволу. Також всім обласним філіалам заборонені будь-які форми взаємодії зі ЗМІ і публікації, і коментарі в соцмережах без попереднього погодження з генеральною дирекцією.

Про це повідомляє прес служба Громадської організації «Спілка поштовиків України» у своєму прес-релізі.

Відповідні заборони введені в дію наказом Ігоря Смілянського №560 від 6 липня 2016 року.

Члени ГО вважають, що, запровадивши цензуру на підприємстві, керівник «Укрпошти»  «грубо порушив Конституцію Україні та норми міжнародного права».

Як зазначає організація, вимога поштовикам отримувати дозвіл на спілкування із засобами масової інформації і на розміщення інформації в мережі інтернет – є цензурою і порушенням прав громадян на свободу вираження своїх думок.

«Забороною поштовикам на спілкування зі ЗМІ Ігор Смілянський намагається приховати власну некомпетентність та безпорадність, сподіваючись що до владних структур та громадськості не потрапить інформація про його неготовність управляти стратегічним підприємством», – повідомляє прес-служба ГО.

Читайте також
The Washington Post заявляє, що польський суспільний телеканал цензурував виступ Барака Обами
Роскомнагляд заблокував сайти із закликами бойкотувати вибори в Держдуму
В Росії уряд схвалив штрафи для операторів за відмову блокувати заборонені сайти
У Чехії журналістам одного з телеканалів наказали показувати мігрантів як загрозу

Як зазначає профспілка поштовиків, громадянина Сполучених Штатів Америки (США) пана Смілянського було обрано на посаду в результаті «абсолютно закритого і непрозорого конкурсу», на який не були допущені громадськість, експертне товариство та ЗМІ».

Далі ГО цитує норми українського та міжнародного законодава щодо цензури:

«Відповідно до статті 15 Конституції цензура в Україні заборонена. Стаття 34 Конституції України гарантує кожному право на свободу думки і слова, на вільне вираження своїх поглядів і переконань. Кожен має право вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію усно, письмово або в інший спосіб – на свій вибір .

Стаття 10 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод проголошує, що кожен має право на свободу вираження поглядів. Це право включає свободу дотримуватися своїх поглядів, одержувати і передавати інформацію та ідеї без втручання органів державної влади і незалежно від кордонів. 

Статті 18 та 19 Міжнародного пакту про громадянські і політичні права передбачають, що кожна людина має право на свободу думки, совісті і релігії та право на вільне вираження своїх поглядів».

Члени профспілки вимагають від пана Смілянського «припинити систематичні порушення Конституції України та відмінити наказ №560 від 6 липня 2016 року».

Більше того в мережу попали фото цензурованих статей, які  самостійно радагуеє Смілянський!

На підтвердження публікуємо текст статті особисто процензурованої Смілянським!

 

«Детектор медіа» надіслав інформаційний запит на адресу прес-служби УДППЗ «Укрпошти» та чекає на відповідь.

http://detector.media

 

СМАРТ-БЛОГИ

Новости регионов