Ми виграли тоді. Ми переможемо зараз. 22 червня 1941 року на Волині

Сьогодні, 22 червня, ми схиляємо голови перед загиблими у найбільшій в історії людства війні, згадуємо мільйони полеглих земляків.

Як повідомляло Інформаційне агентство Волинські Новини, 22 червня о 12.00 годині на меморіальному комплексі «Вічна Слава» у Луцьку відбудеться панахида і покладання квітів до пам’ятного знаку “Поранений солдат” за участю представників підприємств, установ, ветеранських та інших громадських організацій міста.

Окрім цього, як повідомляє «Музейний простір Волині», 22 червня Волинський краєзнавчий музей пропонує заходи до Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні: експонування фотодокументальної пересувної виставки «Волинь в роки Другої світової війни»; тематичні екскурсії по розділу експозиції відділу новітньої історії «Волинь у роки Другої світової війни»; пішохідну екскурсію по меморіалу «Вічна Слава».

ВОЛИНЬ 22 ЧЕРВНЯ 1941 РОКУ

Гітлерівські війська віроломно вторглися на територію СРСР, порушивши Договір про ненапад. Сто дев'яносто дивізій Німеччини та її союзників розгорнули бойові дії вздовж західного кордону колишнього Радянського Союзу - від Баренцевого до Чорного моря. О четвертій годині ранку німецька авіація скидала бомби на Київ та інші міста України. Наші війська чинили героїчний опір.

Як пише журналіст Володимир Лис, уже першого дня війни потужний броньований кулак, який вторгся у велику п'ятдесятикілометрову «дірку» між позиціями п’ятої (Волинь) і шостої (Львівщина) радянських армій, здійснив кидок, гідний Книги рекордів Гіннеса, якби вона тоді існувала, - під вечір 22 червня ворожі війська, подолавши майже без опору 65 кілометрів, вийшли до Горохова.

Про стан оборони в перші дні війни свідчить хоча б такий факт: Луцьк і Любомль, розташований лише за двадцять кілометрів від кордону, німці взяли в один день - 25 червня. Бої на захід від Луцька тривали до 27 червня.

Німецькі війська повністю окупували область 8 липня, коли за наказом командарма 5-ої армії Потапова її підрозділи залишили селище Колки та ще близько тридцяти населених пунктів Колківського, Маневицького, Цуманського та Олицького районів. Для порівняння скажемо, що цього ж дня німецькі війська взяли Житомир і вийшли на підступи до Києва, оборона якого почалася 10 липня 1941 року, - цитує Володимира ЛисаМГО «Волинське братство».

МИ ВИГРАЛИ ТОДІ. МИ ПЕРЕМОЖЕМО ЗАРАЗ

Важко передати, якою трагедією для волинян був перший день війни. Затамувавши подих, слухали вони урядове повідомлення про напад фашистської Німеччини. Усіх охопило пронизливе почуття тривоги за свою Батьківщину, за життя рідних і близьких, над якими нависла смертельна небезпека. Але і в ті червневі дні всі вірили, що ворог буде розбитий, а перемога буде за нами. І не дай нам Бог забути про це.

День скорботи і пам’яті про жертви війни в Україні сьогодні набуває все більш глобального значення, тому що жертви війни – це не десь, не там, а вже поруч, і вони повторюються.

У цей день, ми не можемо не поклонитися солдатам української армії, що стримують ворога на сході, і не маємо права не згадати імена молодих хлопців, наших земляків, які загинули, захищаючи Україну, а отже - кожного з нас. Згадаймо ці імена:

http://www.volynnews.com/news/society/my-vyhraly-todi-my-peremozhemo-zaraz-skorbotnyy-den-22-chervnia/

 

СМАРТ-БЛОГИ

Новости регионов