СБУ в Харкові використовує «російський слід» підприємств

Затяжна війна з Росією, яка і не думає припинятися, стала вигідна багатьом українським чиновникам і бізнесменам. Особливо у використанні ненависті до Росії та сплеску патріотизму лідирує Управління СБУ у Харківській області та контрабандист Олександр Череповський. Ми розпочинаємо серію публікацій, у яких покажемо як саме харківське СБУ стало одним з головних «кришувальником» злочинності в області.

За 2 роки активних бойових дій на сході України більшість населення нашої країни позбавилося братського ставлення до Російської Федерації і всього, що з нею пов’язане. За даними опитування українського КМІС та російського «Левада-Центр» у грудні 2015 року 48% українців визначало своє відношення до РФ як негативне.

Цим сміливо скористалися працівники СБУ у Харківській області. Під приводом боротьби із сепаратизмом, вони приходять на підприємства, які тим чи іншим чином пов’язані з Росією. Це компанії, які мали росіян серед засновників, інвесторів чи продавали свої продукти на російських ринок. Більшість цих підприємств свою роботу з ворожим сусідом припинили, але для сбушників це байдуже.

Директорам підприємств напряму кажуть, що вони повинні продати свої компанії, віддати землю в оренду за заниженою ціною, ділитися великою частиною прибутку — в залежності від фірми і її можливостей. Тобто замість боротьбою з тероризмом і сепаратизмом харківське СБУ займається рейдерством. Якщо вони і ловлять, то дрібних «сошок», а справжніх хазяїв залишають у спокої. Жодного обвинувачувального вироку у справах по сепаратизму у Харківській області не винесено.

 

 
Ігор Гейда

 

Тема економічної диверсії стала дуже модною. Керує цим процесом начальник УСБУ у Харківській області Олександр Пивоваров. До свого призначення Турчиновим у 2014 році ця людина пройшла доволі довгий шлях від комсомольського активіста та співробітника КДБ СРСР. На посаду начальника внутрішньої безпеки Пивоваров взяв до себе свого кума Ігоря Гейду, з яким знайомий багато років. Гейда на держслужбі через підлеглих брав гроші з бізнесменів, за що ледве не був звільнений. Проте допомога кума (і фінансові вливання в тому числі) допомогли йому втриматися.

 

 
Олександр Пивоваров

 

Прикриваючись «патріотичною темою» і боротьбою зі спонсорування російського бізнесу, верхівка харківського СБУ по суті займається економічною диверсією. Для цих людей головне — фінансова нажива. Те, що своїми діями вони підривають авторитет влади, викликаючи до неї недовіру — їм байдуже.

Викачування коштів з бізнесменів і рейдерство підприємств силами СБУ потребує вдалого адміністрування. Саме тут у нагоді стає контрабандист Олександр Черепинський, який зараз є партнером Олександра Грановського та Ігоря Кононенка, по суті «смотрящого» від Президента.

Цей контрабандист відомий як покровитель терористичної організації «Оплот». Черепинский керує обнальним центром «Оплоту», через який і зараз мільярди гривень ідуть на Донецьк. Саме він через свої схеми завозив на Антимайдан газові пістолети, світлошумові гранати, бронежилети і каски. Аж надто не хотілося Черепинському євроінтеграції, що не дозволить займатися цього улюбленим ремеслом. Проте Антимайдан з «Оплотом» зник, а Олександр Єфимович — ні. Ще й набагато краще себе почуває у фінансовому плані.

Черепинський (на прізвисько Череп) займається контрабандою м’яса і зброї, вимагав землі у заводу ХТЗ. Тепер же його «імперія» розрослася. З допомогою СБУ він керує мережею наркоторгівлі, контрабанди, торгівлі людьми, зброєю, проституцією, потоками нелегальних мігрантів. Саме він допомагав Пивоварову над тим, щоб Гейду залишили працювати в органах.

Таким чином, вибудувалася ціла мережа з рейдерства бізнесу у Харківській області. Кришування забезпечує керівництво СБУ — Пивоваров та Гейда, а управління «віджатими» активами — Черепинський. Разом вони мають у своєму обігу такі об’єми коштів, які перевищують бюджет області.

Просимо звернути увагу на ці факти голови СБУ Василя Грицака. Хоча наші джерела інформують, що він свого часу хотів звільнити Пивоварова та Гейду, але не зміг через те, що за них заступився губернатор Харківщини Ігор Райнін (який у свою чергу є ставлеником Адміністрації Президента, зокрема Бориса Ложкіна).

Поки що у Харкові тихо (в порівнянні зі бойовими діями на Сході). Але як відомо «в тихому омуті» дехто водиться. І тому в цьому місті спокійно, бо це вигідно Пивовару, Гейді та Черепинському. А як буде далі — невідомо.

Центр журналістських розслідувань «Корупція-стоп!»

 

Юрий Романов

ГЛАВК

 

СМАРТ-БЛОГИ

Новости регионов