Банки припинили видавати іпотеку

ипотека

Українські банки у березні 2023 року видали лише 36 іпотечних кредитів на загальну суму 38,8 млн грн – це мінімальний рівень з початку року.

Про це свідчать результати щомісячного опитування банків про обсяги наданих населенню іпотечних кредитів, повідомляє пресслужба Національного банку України (НБУ).

Про видачу нової іпотеки в березні повідомили лише 2 банки, які кредитували придбання житла виключно на вторинному ринку нерухомості. Середньозважена ефективна ставка за іпотечними кредитами становила в березні 14% (у лютому – 8,3%).

У регіональному розрізі найбільше іпотечних кредитів у березні видано в Київський області – 14 договорів на загальну суму 16,1 млн грн (41% від загального обсягу).

Читайте також: Забудовник розпродав призначені для військових квартири на Прикарпатті, – прокуратура

Як повідомлялось, за даними НБУ, банки у лютому 2023 року видали 126 іпотечних кредитів на загальну суму 169,8 млн₴ У січні банки видали 357 іпотечних кредитів на загальну суму 449,5 млн₴

Як повідомлялося, наприкінці квітня Мінекономіки погодило можливість залучення додаткових коштів державною компанією "Укрфінжитло" на відкритому фінансовому ринку для фінансування програми пільгового кредитування "єОселя".

"Укрфінжитло" раніше вказувало, що наприкінці січня цього року наявні кошти для фінансування програми "єОселя" були повністю розподілені між банками-партнерами.В рамках програми 948 українських родин отримали доступні кредити для придбання власного житла на загальну суму понад 1,2 млрд₴