Підставна фірма та зв’язки з промисловцями: криворізький науковець Петрухін обманював державу?

Як простому науковцю заробити собі на виборчу кампанію та прикрасити зображеннями свого обличчя велике промислове місто? Криворізький науковець і за сумісництвом екоактивіст Антон Петрухін знає, як шукати спонсорів. Декілька років тому він заснував фірму-двійника держінституту та через неї співпрацював із місцевими промисловцями, розповідає журналіст-розслідувач ІА «Стоп корупції ТБ» Кирил Вольний.

Антон Петрухін – заступник директора Державного науково-дослідного гірничорудного інституту. У 2015 році його обрали депутатом Криворізької міської ради від партії «Самопоміч». У 2020-му він намагався знову пройти до міськради, тепер вже від «Слуги народу». Але вибори програв.

Об этом сообщает Конфликты РУ

Спонсорами виборчої кампанії були підприємці?

Цікаво, що за даними місцевих джерел, останню передвиборчу кампанію Петрухіна неофіційно фінансували саме власники гірничодобувних компаній, із якими він активно бореться як заступник голови ГО «Мірбез». Ця громадська організація відома ініціюванням низки судових процесів проти компаній-гігантів.

Як повідомив інсайдер, кошти на агітацію Петрухіну передавали просто готівкою. А частину рекламних послуг надавали безплатно (наприклад, розміщення символіки на ГАЗелях), що суперечить виборчому законодавству України.

Anton Petrukhin 2
Агітацію за Петрухіна розміщали на ГАЗелях безплатно? Ілюстрація: СтопКор

Імовірно, Петрухін співпрацював із промисловцями поза стінами інституту.

Репортери виявили ще один можливий напрямок зв’язків екоактивіста з промисловцями: за даними відкритих реєстрів, Антон Петрухін був співзасновником , назва якої повністю збігається з назвою державного інституту.

Петрухін є співзасновником
Петрухін є співзасновником фірми-двійника НДГРІ Фото: скриншот

Статутний капітал цієї фірми – всього 2000₴ Але за допомогою компанії-двійника можна легко переадресовувати замовлення на кругленькі суми з державного інституту на приватне підприємство, припускає журналіст Кирил Вольний.

Зауважимо, партнеркою Петрухіна в цьому бізнесі була Ірина Мельнікова – дочка колишнього директора НДГРІ. Проте сам Антон Всеволодович запевняє, що зі складу засновників товариства вийшов декілька років тому і тепер не має жодних зв’язків із будь-якими підприємствами.

Читати також:
Екоактивіст Петрухін запропонував перейти на безвибуховий видобуток руди: науковці розкритикували теорію Виборчу кампанію екоактивіста Петрухіна неофіційно спонсорували криворізькі промисловці? Екоактивіст Петрухін із Кривого Рогу виводив кошти з державного інституту на приватне ТОВ? Криворізький екоактивіст Петрухін заснував фірму-двійника державного інституту, – журналіст

Источник: Криминальная Россия