Виробництво цементу в Україні зросло з початку року на третину

бетон

Виробництво цементу в Україні в січні-серпні 2023 року збільшилося на 30% порівняно з аналогічним періодом 2022 року – до 4,75 млн тонн.

Про це свідчать дані галузевої асоціації "Укрцемент", передає Інтерфакс-Україна.

"Якщо порівнювати з минулим роком, коли економіка країни була в шоковому стані від віроломного нападу Росії на Україну та початку повномасштабної війни, то ситуація дещо покращилась. Виробництво цементу за перше півріччя 2023 року зросло на 26%, а за вісім місяців – на 30% у порівнянні з минулим роком. Але якщо порівнювати з довоєнним періодом, картина буде іншою. Ми ще далеко від показників 2021 року, але динаміка тішить", – розповіла директор-керівник департаменту науково-технічної інформації "Укрцементу" Людмила Кріпка.

За її словами, сьогодні виробники цементу працюють лише на 60% своєї реальної потужності. Проте є позитивні очікування від програм відновлення, які можуть сприяти стабільності динаміки зростання виробництва.

Асоціацію "Укрцемент" створено у січні 2004 року шляхом реорганізації Українського концерну підприємств та організацій цементної промисловості "Укрцемент".

Як повідомлялося, виробництво цементу в Україні за підсумками 2022 року впало на 51% порівняно з 2021 роком – до 5,4 млн тонн.