Треба пережити зиму: як жителів Київщини забезпечують дровами

Треба пережити зиму: як жителів Київщини забезпечують дровами

Тепло в домівках зараз – єдина можливість нормально пережити зиму. Через нестачу електроенергії, підвищення цін на газ, значна кількість населення країни повертається до опалення дровами. Відповідно зріс попит, але і збільшилися проблеми. Тому «Моя Київщина» вирішила дослідити роботу лісових господарств Київської області та ситуацію відносно забезпечення населення дровами. Адже лісова галузь потребує уваги суспільства

Об этом сообщает Минправда

Цієї зими найактуальнішим питанням стало отримання пільгових дров малозабезпеченими і сім’ями військовослужбовців у сільській місцевості. Наразі у відкритому доступі є лише інформація про пільгові ціни, а який механізм їх отримання відомий не багатьом… Та головне – зросла спекуляція в порядку черг їх отримання. Нікуди не ділася практика, коли здорову деревину, яку вирізають незаконно, з успіхом продають далі під виглядом сухостою.

Але повернемося до дров. Як відомо, держава розпочала програму про забезпечення населення безкоштовними дровами, зокрема на прифронтових територіях. Власне, щоб розібратися в питанні механізму надання пільг «Моя Київщина» зібрала експертні коментарі. Роз’яснення щодо пільгових категорій надав депутат Київської обласної ради Віктор Світовенко.


"Отримати дрова можливо двома шляхами. Перший це лісове господарство, а другий – всеукраїнська електронна платформа ДроваЄ. Зручність платформи ДроваЄ в тому, що оформлення запиту на отримання дров не забирає часу на збирання пакету документів та поїздки. Таким чином пільги можуть отримати: особи з інвалідністю внаслідок війни (100%); учасники бойових дій (75%); учасники війни (50%), сім’ї померлих, загиблих ветеранів війни (50%), багатодітні сім’ї (50%). Інші категорії мають право на отримання пільг тільки на придбання твердого палива готівкою (без врахування скрапленого газу) відповідно до затверджених норм, а саме: ветерани військової служби; органи внутрішніх справ; ветерани національної поліції; особи, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС (50%)", - зазначає Віктор Світовенко.

Реалізацію деревини проводять за процедурою звернення до найближчої контори лісництва, куди треба пред’явити документи, зокрема довідку, видану відповідним старостинським округом, яка підтверджує потребу в отриманні деревини для опалення. Після написання відповідної заяви та реєстрації в журналі відпуску деревини, людина отримує рахунок на оплату за лісо-продукцію і чекає своєї черги на відвантаження.

Від "Столичного лісового офісу" вдалось отримати інформацію про вирішення забезпечення дровами на цей зимовий період:

"Лісгоспи готувались до складної зими і ще влітку було передбачено високий попит на дрова. Наразі ситуація контрольована. На складах по країні зберігається близько 500 тис. м3 дров. Такого високого попиту, як це було на початку зими, вже немає."

Ситуацію по забезпеченню потреб споживачів, що користуються твердим паливом на Київщині в цей період, також прокоментував народний депутат України Олександр Горобець.


Саме він проводив ревізію потреб Київщини та 95 округу зокрема, на предмет того, чи має область достатню кількість підприємств, а ті в свою чергу дров’яних ресурсів.

"З самого початку було зрозуміло, що опалювальний сезон 2022\2023 буде дуже важким, і Президент одразу дав доручення про проведення глобальної підготовки, яка почалася фактично із закінченням опалювального сезону 2021/2022. Це була робота із лісовими господарствами, і створення запасів вугілля, і заповнення газових сховищ, і підготовка електричних мереж… Ви ж помітили, що справжній блекаут в Україні був лише одного разу, і енергетики через певний час змогли країну з темряви. Це один з результатів підготовки. Все могло бути значно гірше.
Так, певні проблеми на Київщині є. Наприклад, Димерське та Макарівське лісові господарства постраждали внаслідок наступу, оскільки в тому числі на їх територіях велися активні бойові дії. Їх роботу треба було б відновлювати, щоб Київщина була забезпечена дровами. Відзначу, що повномасштабна війна призвела до зростання цін на дрова та інші види твердого палива, порівняно з тим, що було відновлювати, що було до 24 лютого. Люди, які купують паливо у приватних продавців, відмічали зростання цін на 30 чи 50 %, а подекуди навіть вище. До того ж Київська область не входить до переліку областей, де можна безкоштовно отримати дрова в рамках Урядової програми на 563 млн₴, адже вона спрямована на забезпечення дровами жителів лише прифронтових територій", — зазначив Олександр Горобець.

Водночас не варто забувати, що на територіях лісів Київщини тривали бойові дії, які нанесли збитки лісгоспам. Не менші, якщо не більші збитки нанесли наші корупціонери.

До прикладу, візьмемо ситуацію з мисливським господарством «Білоцерківського лісгоспу», яке передало ліс в користування приватному підприємству разом з інфраструктурою та об’єктами розміщеними на території на близько 17 тисяч га, за 1 грн/га.

Обнадіює, що прокуратура реагує на такі по суті незаконні оборудки. Приміром Білоцерківська окружна прокуратура наразі ініціює повернення земельної ділянки, вартістю 1,9 млн₴ ДП Білоцерківського лісового господарства у державну власність.

Відповідно до реформи, новостворені суб’єкти в Агентстві відтепер керуватимуть підприємствами двох областей – Київської та Житомирської. Регіональний столичний офіс і Міжрегіональне управління знаходитимуться в Житомирі. Утім, є серйозний ризик того, що усі нинішні керівники обласних управлінь лісового й мисливського господарства залишаться у новій структурі, лише на інших посадах. На жаль, у нас досі популярною залишається традиція переставляти стільці, не змінюючи нічого реально.

Источник: Русский репортер