Сербія і Косово домовилися про нормалізацію відносин – Боррель

Читать на русском

Сербія і Косово домовилися про нормалізацію відносин – Боррель
Сербія і Косово домовилися про нормалізацію відносин – Боррель

Президент Сербії Олександр Вучич та прем’єр-міністр частково визнаного Косово Альбін Курті погодили угоду про нормалізацію відносин між країнами. Вони повністю зобов’язалися дотримуватись усіх його статей.

Об этом сообщает Компромат

Сталося це під час переговорів, що відбулися у Північній Македонії. Про домовленості розповів високий представник Європейського Союзу із закордонних справ та політики безпеки Жозеп Боррель у Twitter .

"Косово та Сербія погодили Імплементаційний додаток до Угоди на шляху до нормалізації відносин", — написав він.

За словами політика, сторони повністю зобов’язалися дотримуватися всіх статей угоди та виконувати відповідні зобов’язання "швидко і сумлінно".

Боррель додав, що першим кроком процесу нормалізації відносин має стати надання сербам у Косові права самоврядування.

Нагадаємо, що Косово проголосило свою незалежність від Сербії у 2008 році. Цей факт визнали 97 із 193 країн-членів ООН та 22 з 27 країн-членів Євросоюзу. Україна так і не визнала незалежності Косова і вважає цей регіон частиною Сербії.

Влітку 2022 року на кордоні між Косово та Сербією сталися зіткнення , лунали постріли. Наголошувалося, що причиною цього стали нові правила проїзду в Косово. Тоді рішення щодо запровадження нових правил відстрочили на місяць.

У грудні відносини між сторонами знову загострилися . Влада Косова перекрила головний перехід на кордоні з Сербією після того, як протестувальники заблокували рух цією дорогою на сербській стороні.

Источник: Архив компромата