Вихід Латвії з українського ринку викликав зростання попиту на литовський автогаз

газ,спг,скраплений,lpg

Попит на імпортний скраплений газ в Україні наприкінці травня залишається помірним. Українські компанії не поспішають збільшувати закупівлі продукту, оскільки продажі на внутрішньому ринку ростуть не надто швидко.

Однак, як пише enkorr, впровадження постанови №1147 вплинуло на географію постачань і сприяло здорожчанню продукту у деяких постачальників.

Цього тижня ціни на автомобільні партії скрапленого газу зі східних терміналів Польщі практично не змінилися. З урахуванням вартості транспортування до українського кордону угоди укладалися в діапазоні $623-663 за тонну. Опитані польські трейдери повідомляють, що експортовані в Україну партії продукту супроводжуються переважно польськими й казахськими сертифікатами.

Залізничні партії ПБТ казахстанського і європейського походження відвантажувались за $650-675 за тонну.

При цьому на початку минулого тижня латвійські трейдери припинили продажі скрапленого газу в Україну. За даними enkorr, близько 90% обсягів імпорту в Латвію складав російський ресурс, через це трейдери не мають змоги надавати якісь інші документи.

Вихід Латвії з українського ринку спричинив зростання попиту на литовський ресурс. Частина українських компаній переорієнтувалася на закупівлі газу у компаній, які є авторизованими постачальниками продукту Orlen Lietuva на внутрішньому ринку Литви. Як наслідок, газ із терміналів у Каунасі й Мажейкяї доводиться купувати дорожче, ніж раніше.

Цього тижня автомобільні партії ПБТ на литовських терміналах з урахуванням транспортних витрат продавали за $675-715 за тонну, що на $40-42 за тонну дорожче, ніж у середині травня.

На південному напрямку газ трохи здешевшав. Так, цього тижня автомобільні партії скрапленого газу з терміналу у румунському Галаці відвантажувалися за $630-645 за тонну. Ціни на продукт на терміналах у Дорнешті й Негоєшті не змінилася й складають $640-680 за тонну з урахуванням вартості транспортування до пункту Сирет. Із чорноморських терміналів пропозицій з продажу цього тижня не було.

Читайте також: Попит на нові автомобілі у травні підскочив вдвічі, – "Укравтопром"

Зменшення котирувань нафти й низький попит у середземноморському регіоні сприяє подальшому здешевшанню скрапленого газу. У червні компанія Sonatrach зменшила ціни на пропан і бутан на $80 за тонну і $85 з тонну, до $405 за тонну. Але зниження цін на газ у Румунії наступні кілька днів очікувати не варто.

"У першій половині червня ми не плануємо змінювати ціни, оскільки поки продаємо травневі обсяги", – заявив болгарський трейдер.

Ціни на газ у першій половині червня також може підтримати перенесення дати відновлення виробництва на OMV Petrom. Але в будь-якому разі зменшення цін Sonatrach сприятиме зростанню попиту на скраплений газ, що постачається в Україну з півдня.