ООН підготувала нові пропозиції щодо "зернового коридору",

зерно

ООН підготувала новий пакет по "зерновій ініціативі", врахувавши пропозиції Туреччини, який може стати підґрунтям для відродження Чорноморської зернової ініціативи.

Про це заявив турецький міністр закордонних справ Хакан Фідан після зустрічі з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим, повідомляє Укрінформ із посиланням на TRT Haber.

"Завдяки інтенсивним зусиллям і внеску нашої країни ООН підготувала новий пакет пропозицій. Ми вважаємо, що це є підґрунтям для відновлення ініціативи", – сказав Хакан Фідан.

За словами турецького міністра, відновлення Чорноморської зернової ініціативи було на першому місці в порядку денному зустрічі в Москві.

"Пожвавлення Чорноморської ініціативи було на першому місці в нашому порядку денному. Ми наголосили на критичній ролі ініціативи як для глобальної продовольчої безпеки, так і для стабільності Чорноморського регіону. Я повторив наше переконання, що відновлення ініціативи відновить стабільність в обох сферах", – сказав Фідан.

Глава МЗС Туреччини також повідомив, що під час зустрічі йшлося про хід війни та зусилля Туреччини та президента країни зі встановлення миру.

"Ми ніколи не відмовлялися від цілі покласти край цьому конфлікту дипломатичними засобами. Ми хочемо, щоб у нашому регіоні встановилися постійний мир і стабільність. Я повторив це сподівання під час нашої зустрічі з паном Лавровим. Я також підтвердив, що ми готові надати максимальну підтримку", – сказав Фідан.

За його словами, цей візит є підготовкою до зустрічі президентів Туреччини та Росії в Сочі, який відбудеться найближчим часом.