Кабмін звільнив шістьох заступників міністра оборони (оновлено)

міноборони

Кабінет міністрів звільнив шістьох заступників міністра оборони та державного секретаря відомства.

Про це повідомив представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук у Telegram.

Зокрема, Кабмін звільнив з посади заступника міністра оборони Володимира Гаврилова, Ростислава Замлинського, Ганну Маляр, Дениса Шарапова, Андрія Шевченка та Віталія Дейнегу.

Крім того, Костянтина Ващенка звільнено з посади державного секретаря Міноборони.

Таким чином, з-поміж заступників попереднього міністра оборони Олександра Резнікова свою посаду зберіг лише перший заступник Олександр Павлюк.

За інформацією народного депутата Олексія Гончаренка ("Європейська Солідарність"), Павлюка теж звільнять із займаної посади, але після завершення візиту нового міністра оборони Рустема Умєрова до США.

"У списку відсутній генерал Павлюк. Він перший заступник міністра оборони. Його також мають звільнити. Але через те, що Умєров поїхав закордон, і звільняють всіх замів, хтось мав залишитись як виконуючий обовʼязки. Тому Павлюка не звільнили. Як повернеться міністр, звільнять і пана генерала", – написав Гончаренко у Telegram.

Водночас він пояснив звільнення усіх інших заступників міністра оборони бажанням української влади продемонструвати зміни у міністерстві перед візитом делегації на чолі з президентом Володимиром Зеленським до США.

"Умєров не збирався звільняти всіх замів. Збирався деяких залишити, деяких відправити на відпочинок... Але в Офісі президента вирішили, що треба знімати всіх", – написав депутат.

"Дехто дивується, що звільняють всіх замів тоді, коли сам міністр поїхав на "Рамштайн" і далі має полетіти з Зеленським в США. Чому не можна було звільнити замів вже за тиждень? Коли повернеться Умєров? Відповідь проста: звільнення замів та оновлення Міноборони робиться спеціально під візит Зеленського до США. Умовно: була корупція. Боремось. Звільняємо. Міняємо", – додав Гончаренко.

Як повідомлялося, 6 вересня Верховна Рада підтримала подання президента Володимира Зеленського про призначення Рустема Умєрова на посаду міністра оборони України. До цього він очолював Фонд державного майна.