«Учора ще було небезпечно» – губернатор Гладков про ситуацію в Грайвороні

Наслідки бойових дій у Бєлгородській області Росії, 23 травня 2023 року

Місцева влада в Бєлгородській області Росії ще не може назвати суму збитків унаслідок подій, що сталися в Грайворонському міському окрузі 22 і 23 травня.

«Загальний підрахунок збитків за останні дні в Грайворонському окрузі не завершений, бо тільки сьогодні розпочнемо подомовий обхід території. Вчора ще було небезпечно», – заявив зранку 24 травня губернатор Бєлгородської області Вʼячеслав Гладков.

За його словами, в лікарнях перебуває девʼять людей, з яких троє в реанімації в тяжкому стані. Понад 550 людей із міста Грайворона і сіл округу залишаються в пунктах тимчасового розміщення в інших населених пунктах області.

«Сподіваюся, що як тільки силовики завершать зачистку території та дозволять, ви зможете повернутися до своїх будинків», – написав у телеграм-каналі губернатор.

За словами Гладкова, триває відновлення електричних мереж, які постраждали під час «заходу диверсійно-розвідувальної групи».

«Усі роботи з відновлення електропостачання у Грайворонському окрузі мають бути завершені до 15-16-ї години. Після цього відновиться водопостачання та мобільний звʼязок», – твердить чиновник.

Він також заявив, що впродовж ночі 24 травня в Бєлгородській області відбулося кілька атак безпілотників, які не спричинили людських жертв.

23 травня стало відомо, що в Бєлгородській області Росії скасували режим контртерористичної операції, запроваджений за день до цього.

Губернатор Бєлгородської області Росії В’ячеслав Гладков удень 22 травня заявив, що на територію Грайворонського округу Бєлгородської області РФ, що є прикордонням з Україною, зайшла «диверсійно-розвідувальна група ЗСУ». Цьому передували повідомлення про бойові зіткнення ​на українсько-російському кордоні між Бєлгородською областю Росії та Харківщиною, яке поширювали російські та українські пабліки.

У Головному управлінні розвідки Міноборони України заявили, що «Російський добровольчий корпус» та легіон «Свобода Росії», які складаються з громадян РФ, розпочали операцію зі звільнення цих територій Бєлгородщини від так званого режиму Путіна». Представник ГУР Андрій Юсов наголосив: «все, що зараз відбувається на території Росії, – це внутрішній конфлікт, а в операції беруть участь громадяни РФ».

В Офісі президента заявили, що Україна спостерігає за подіями в Бєлгородській області Росії, але не має до них «безпосереднього стосунку».

Представник Політцентру російської збройної опозиції Олексій Барановський заявив у ефірі Радіо Свобода, що «близько десятка населених пунктів звільнено від путінського режиму».

«Де є можливості та рішення окопатися, там будуть окопуватись. Якщо буде рішення відступати, якщо справді вони (Росія – ред.) стягнуть якісь незліченні війська, значить, відступатимемо. Тут є «план А», «план Б», «план С». Все залежить від бойової обстановки, але вона змінюється практично щогодини», – розповів він.