Російські підприємці скаржаться на відмову банків Казахстану приймати платежі в рублях

рубль

Російські підприємці почали стикатися з тим, що банки Казахстану не приймають платежі в рублях.

Про це розповіла керівниця напряму імпорт російського банку "Точка" Анна Давидова, пишуть "Вєдомості".

Те, що такі випадки справді почастішали, підтвердив ще один співрозмовник видання у невеликому банку з Росії. За його словами, у 2023 році вже зафіксовано десятки випадків повернення рублевих платежів з боку казахстанських Halyk Bank, Fortebank, RBK bank та Bereke bank.

Ще одне джерело уточнило, що зазвичай у якості пояснення для відмови від прийому платежів у рублях вказується внутрішня політика банку.

На тлі проблем із рублевими платежами російський бізнес починає все більше цікавитися розрахунками в казахстанських тенге, але трапляються випадки відмови приймати платежі від російських підприємців і в цій валюті.

Читайте також: Нова міжнародна біржа у Казахстані відмовилася працювати з росіянами

Російські банкіри констатують, що банки Казахстану змушені дотримуватись санкційного режиму проти РФ, оскільки США є великим інвестором в економіку Казахстану.

Своєю чергою міністр фінансів Казахстану Єрулан Жамаубаєв заявив, що влада країни не запроваджувала жодних обмежень для банків на проведення операцій у російських рублях. За його словами, банки самі враховують потенційні санкційні ризики.

"Загалом є таке поняття, як KYC – знай свого клієнта. Якщо банківський сектор фільтрує певні моменти, пов’язані з питаннями санкцій та іншими ризиками, це безпосередньо робота самих банків. З боку уряду жодних установок не було", – сказав міністр.